KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Skiss 15011009
nr 1501 1009
Carl Wilhelmson
(1866-1928), Sverige
Skiss, Signerad, studie. Bildmått: 18x20 cm, yttermått inklusive ram: 36x34 cm
Kondition: vikt blad
Carl Wilhelmson, född 1866 i Fiskebäckskil, Bohuslän, död 1928 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
måndag 7 november 2022
kl 18:46:36
Carl Wilhelmson
Läs mer om Carl Wilhelmson